Matrjoška

Irina ja Tarassiga kohtusime kuid enne nende pulmi. Hubases Fahle Maja stuudios valmistasin neile kohvi ning haarasin kohe kaasa pliiatsi ja maärkmiku. “Rääkige, milline pulm teil tuleb”, küsisin huviga. Selle küsimusega algas meie tutvus ning mitmed kohtumised, mille käigus vahetasime mõtteid, joonistasime matrjoškasid ning valisime materjale ja värve.

Nauding on töötada inimestega, kes julgevad teha teisiti, kes usaldavad nii minu maitset kui (7 aasta pikkust) kogemust, sest ehkki nõuavad eritellimused aega, energiat, fantaasiat jms kordades rohkem kui kunagi varem valmistatud kutsed, on ka (saavutuse) rõõm nendest kordades suurem ja klientidest saavad (minu stuudios aga ka väljaspool seda) head sõbrad ja “omad” inimesed.

Matrjoška on 25,5 cm pikk ning kõige laiemast kohas 15,5 cm lai (oh, seda taljet!). Ta on valmistatud väga kvaliteetsest paksust mustast kartongist (asjatundjatele: gsm 500) ning tekst on trükitud tagumisele küljele foolium trükitehnikas. Mis see on? See on selline tehnika, mille käigus valmistatkse kõigepealt kujunduse järgi klišee (metallist) ning seejärel surutakse see koos fooliumiga (antud juhul kuldsega) kõrgel kuumusel paberi sisse. Tulemus on imeline! Vaadake ise!