Eelmise aasta sügisel avanes mulle väga eriline ja huvitav võimalus pidada loeng teemal Kuidas pulmakutseid valida, millest alustada. Loeng toimus pulmamessi raames ning huvilisi oli nii palju, et kõik kuulata soovijad ei mahtunud saali äragi.
Seetõttu, tegin oma esinemisest kirjaliku kokkuvõtte ja panin kodulehele üles, et pruutpaarid, kellele kutse valik keeruline tundub olevat või kes ei tea, kust alustada, saaksid siit abi.
Täna tahaksin rääkida pulmakutse tekstist ehk sisust. Kui minult küsitakse, kaua pulmakutsete valmistamisega aega läheb, siis minu vastus on, et see sõltub suures osas sellest, kui kiiresti te mulle teksti saadate ja kujunduse kinnitate. Kuna kutse mõte on eelkõige tekstis ja alles seejärel ilus, vaatame läbi mõned võtmemomendid, mis aitavad teid teksti koostamisel. 
Niisiis, pulmakutse tekst. Millest alustada?
Samm 1 
Pange kirja kõige olulisem– n.ö tuumik, mille ümber saate hiljem ehitada muu.
Selleks tuumikuks on- kes, kuhu, millal ja kelle poolt kutsutud on.
Pulmakutse tuumik ehk kõige olulisem osa võiks välja näha nii: 
Samm 2
Otsustage, kas vajate kutsele tuumikule lisaks ka täiendavat infot ehk lisainfot. Lisainfo võib puudutada kingi- lille- või riietumissoovi. Samuti informatsiooni majutusest ning ka sellest, kas pidu on ainult täiskasvanutele või on oodatud ka lapsed. Lisainfo paigutamiseks on kaks võimalust, mille vahel saab valida aga minu arvates on kõige mugavam kasutada mõlemat.
 1. Trükitud lisainfo leht, mis on kas kutse vahel või kaasas. Kindlasti peaks see olema põhitekstist ehk tuumikust eraldi olev leht. Seda selleks, et oluline info kahesilmavahele ei jääks, sest palju teksti ja infot ühel väikesel kutse lehel on silmaga raskesti hoomatav. Lisainfo trükitud leht võiks välja näha nii:
Äpp või lihtne üheleheline koduleht, kuhu saab alati infot lisada, seda muuta ja täiendada. Osadel äppidel on ka RSVP võimalus ning postiaadressi lisamise võimalus, mis lihtsustab teie jaoks aadressite kogumise protsessi ja pulmas osalejate kinnitamist. Kõik ühes kohas eriti veel pulmade organiseerimise kontekstis on alati hea mõte! Mõned tasuta äpid, mida võin soovitada on: Appy Couple, WeddingHappy, WeddingPlannerByTheKnot, HoneyFund.

 

Nüüd, on teil kõige olulisem pulmakutse tekst koos ning sellele võib hakata lisama täiendusi, mis teevad teksti huvitavamaks ja isikupärasemaks. Lähme tagasi meie tuumiku juurde. Pöördumine. Kas te tahate pöörduda Mari poole Kallis, Lugupeetud, Armas või Hea? Kas üksikult kutsutud külalise poole pöördume ainsuses- Sina või kasutame Teie pöördumist? Võibolla, soovite teistsugust pulmakutse sõnastust ning ehkki ma ei ole suur tsitaatide pooldaja, võibolla iseloomustab mõni ütlus just teie paari ja siis oleks sobiv see kujundusse lisada. Täiendatud pulmakutse tuumiku tekst võiks välja näha näiteks nii:
Lõpetuseks, väike kontrollnimekiri punktidest, millele kutse koostamisel mõelda pidades meeles meie kuldset reeglit- kutsele endale läheb vaid kõige olulisem ja lakoonilisem info ning lisalehele (äppile, kodulehele) lisainfo.
Kutse põhitekst (tuumik):
 • kes, millal, kuhu ja kelle poolt kutsutud on 
  Soovi korral tsitaat või erilisem sõnastus.
Lisainfo (Eraldi trükitud lehel ja/või äpp ja koduleht):
 • RSVP kuupäev ning info, kuidas teatada- telefon, meil, kinnitus äppi kaudu vms.
 • Majutusinfo
 • Info selle kohta, mis kellani pidu kestab
 • Transpordi (parkimise) info
 • Info selle kohta, kas pidu on lasteGA või lasteTA
 • dresscode ehk riietusnõuanne
 • lillesoov
 • kingisoov